Pis su kaçağı tespiti

Evimizin veya iş yerimizin pis su boruları plastik oldukları için zaman içerisinde özelliğini kaybetmektedir. Plastik borular pis atık suları sızdırmaya başlamakta dairede iseniz bir alt komşunuza zarar vermekte akmaktadır. Ayrıca rahatsız edici kokuya sebep olmaktadır. Bu tip plastik atık su borularınızın acilen değişmesi gerekmektedir. Burada zaman önemlidir. En kısa zamanda. Buradaki amaç bu iş yapılacağı kesin ama noktasal pis su kaçağının tespiti gerekmektedir. Bu hem size ekonomik olarak diğer bir boyutu da evinizin yada iş yerinizin komple arıza acaba nerede sorusuna cevap olacaktır. Bu aşamadan sonra teknolojiden faydalanılmaktadır. Bu konuda teknoloji baya yol almıştır.

Kırmadan Pis su kaçak tespiti

Eski yöntemle pis su kaçağını bulmaya çalışmak başlı başına zahmetli ve bir o kadar da masraflı bir iştir. Tahminlere dayalı olarak pis su kaçağı tespiti yapılması evin her yerinin kırılıp dökülmesine neden olur.

Kırmadan pis su kaçağı tespiti Gelişen teknoloji sayesinde tüm bu kırma dökme işlemlerine gerek kalmadan, cihazlarla çok hızlı bir biçimde tespit ediliyor ve ufak bir alanda yapılan tamirat ile sorun gideriliyor.

Kameralı Pis su kaçak tespiti

Kameralı pis su kaçağı tespiti işleminde, son model teknolojik termal görüntüleme kamerası kullanılmaktadır. Son Model Termal görüntüleme kamerası evin her yerinden geçen pis su tesisatını ve pis su birikintilerini canlı bir biçimde görüntüler. Kamera sayesinde yanlış bir yerin kırılma veya dökülmesi önlenir.

Termal kamera görüntüleri ile tespit edilen bölgeler daha sonra akustik dinleme cihazları ile dinlemeye alınır, pis su sızıntının kesin doğrulaması için akustik dinleme şarttır. Daha sonrasında ise nem ölçer cihazlar ile bölgedeki nem miktarına da bakılarak kesin tespit yapılır ve pis su kaçağı nokta atışı bulunur